V petek, 21. 6. 2019, ob 14. uri, je v avli šole potekala slovesna proslava ob dnevu državnosti in zaključku šolskega leta 2018/19. Slovesnost se je pričela s himno in mislimi o prazniku.  Program je povezoval dijak Val Wolte Sula iz 3. a. Na proslavi sta z glasbenimi točkami sodelovala dijak Rok Perhavc iz 3. a in Mitja Rozman. Gospa ravnateljica in prof. Jože Brezavšček sta podelila priznanja najuspešnejšim športnikom naše šole, profesorica Benjamina Cerkovnik pa je z gospo ravnateljico podelila priznanja tudi najzaslužnejšim tutorjem. Razredničarke in razredniki so podelili priznanja in knjige dijakom z odličnim uspehom ter priznanja z državnih tekmovanj. Po razdelitvi priznanj smo si ogledali kolaž medijskih izdelkov z naslovom Kaj delamo medijci, ki ga je pripravil Jan Perovšek. Proslava se je zaključila s koncertom skupine, katere članica je tudi dijakinja naše šole Nina Košar iz 2. g. Gosta skupine sta bila Mitja Rozman in Stiven Rahman.

Nato je sledila podelitev spričeval z razredniki.

Samo Kralj Serša, prof.